• Tallinn 665 9700
  • Tartu 744 6500
  • Jõhvi 337 0768

Uus omanik muudab Realia Group´i veelgi tugevamaks

2016-06-02

(pressiteade: 02.06.2016)

Altor Fond IV (Altor) omandab põhjamaade suurima kinnisvaravahenduse ja -halduse ettevõtte Realia Group´i. Skandinaavia erakapitalil põhinev investeerimisfond omandab ettevõtte selle praegustelt omanikelt, kelleks on Sponsor Fond III, Nordea ja Varma. Ostu-müügileping allkirjastati 1. juunil 2016.

Realia Group ühendab ettevõtteid, mis tegelevad kinnisvarahalduse, -vahenduse ja hindamisega nii Soomes kui ka Balti riikides. Ettevõtte nimistusse kuuluvad Soomes Houneistokeskus, SKV, Huom!, Realia Isännöinti ja Realia Management ning Ober-Haus Balti riikides.

„Ma väga ootan koostööd uue omaniku Altor´iga ja ma olen kindel, et sellest saavad kasu nii terve Realia Group kui ka tema tütarettevõtted. Me oleme teinud koostöös Sponsor Capitali, Nordea ja Varma´ga viimastel aastatel märkimisväärseid samme Realia Group´i arendamisel. See areng saab veelgi tugevama tõuke kuna Altor jagab meie vaateid, kuidas arendada kõrgekvaliteedilisi kinnisvarahaldus- ja maaklerteenuseid,“ ütles Matti Bergendahl, Realia Group´i tegevjuht.

„Me oleme jälginuid Realia Group´i arengut tähelepanelikult pikemat aega ning kinnisvarahalduse ja vahendamise teenuste turg on väga huvitavas arengufaasis nii Soomes kui mujal Põhjamaades. Realia Group on väga tuntud kaubamärk kinnisvaravaldkonnas nii Soomes kui Balti riikides. Me tahame jätkata Realia Group´i teenuste arendamist koos grupi juhatuse ja töötajatega grupi visiooni elluviimise nimel,“ ütles Risto Siivonen, Altor´i partner.

“Me oleme Realia Group´i ja tema tütarettevõtteid arendanud pikka aega ja grupp ja selle kaubamärgid on meile väga olulised. Sel kevadel otsustasime, et Realia peaks arengut jätkama ning  järgmisse arengufaasi jõudma juba uue omaniku toetusel. Meil on hea meel, et uueks omanikuks saab Altor – ettevõte, mida me hästi teame,” ütles Kaj Hägglund, Sponsor Capitali juhtiv partner.

Tehing vajab kinnitamist Soome Konkurentsiameti poolt ja eeldatavalt viiakse lõpule juuni lõpuks.

Tehingu väärtust ei avalikustata.

 

Lisainformatsiooni saamiseks palun kontakteeruge:
Matti Bergendahl, CEO, Realia Group Oy, +358 40 833 5461

Risto Siivonen, partner, Altor , +358 50 575 7662

Kaj Hägglund, juhtivpartner, Sponsor Capital, +358 400 403 046

 

Realia Group on Põhjamaade ja Baltikumi suurim kinnisvarahalduse, hindamise ja maaklerteenuste ettevõte. Realia Group´i kuuluvad Soomes Houneistokeskus, SKV, Huom!, Realia Isännöinti ja Realia Management ning Ober-Haus Balti riikides. Realia Group´i käive on ca 100 miljonit eurot aastas ja grupis töötab 1600 inimest. Rohkema informatsiooni saamiseks külasta  www.realiagroup.fi.

Altor
Alates asutamisest on Altor kaasanud 5.8 miljardit eurot. Praegu on fondid investeerinud 3.4 miljardit eurot rohkem kui 40 ettevõttesse. Investeeringud on tehtud keskmise suurusega Skandinaavia ettevõtetesse eesmärgiga luua väärtust läbi kasvu ja operatiivsete muudatuste. Ettevõtte  praeguste kui  ka eelnevate investeeringute hulgas on Lindorff, Carnegie, Palodex, Helly Hansen, Dustin, Byggmax ja Sats-Elixia. Rohkema informatsiooni saamiseks külasta
www.altor.com.

Sponsor Capital on Soome erakapitalil põhinev investeerimisfirma, mis loodi 1997. aastal. Ettevõte investeerib Soome keskmise suurusega ettevõtetesse, millel on eeskujulik juhtimine, tugev turupositsioon ja prognoositav rahavoog. Sponsor Capital tegutseb vastutustundlikult ja pika perspektiiviga, samas on kasumile orienteeritud ja usub juhtkonna ettevõtlikusse. Soome suured institutsioonid investeerivad oma kapitali läbi Sponsor Capitali.

Ober-Haus uudiskiri