• Tallinn 665 9700
  • Tartu 744 6500
  • Jõhvi 337 0768

Leila Nurk: kuidas kodu pildistamiseks ette valmistada?

2022-04-06

Potentsiaalne kinnisvara ostja või rentija teeb oma esmase valiku piltide põhjal enne, kui otsustab minna seda kohapeale vaatama. Seetõttu peavad pildid kinnisvarast tekitama kliendis esmalt huvi ja teda kohale meelitama. Pildistamiseks peavad ruumid olema korralikult ette valmistatud ja korrastatud, st. koristatud, liigsed asjad ära pandud ja minimalistlikult dekoreeritud. Samas ei tohiks piltidel peita puudusi, kuna see võib kliendis peale nende avastamist tekitada negatiivseid emotsioone. Kuidas siis oma kodu müügipiltideks ette valmistada nii, et see mõjuks atraktiivselt ja viiks kiiresti tehinguni?

james-bold-irTWdSN7Bnk-unsplash

Selleks tuleb esmajärjekorras alustada ruumide koristamisest, kuna üks olulisemaid tegureid esmamulje loomisel on just puhtus. Võta tolmu, pese põrandad ja aknad, puhasta kõik tasapinnad ja peeglid. Pese määrdunud kööginõud ja söögiriistad ning aseta need köögikappidesse. Pane silme eest ära kõik üleliigsed tarbeesemed ja isiklikud asjad, nagu riided, perefotod, diplomid, hügieenitooted, laste mänguasjad, sülearvutid, juhtmed jms. Samuti lemmiklooma söögi- ja veekausid. Kodu väljanägemine tuleb muuta selliseks, et poleks aimatav, kes seal elab. Siinkohal tuleks juhinduda minimalismist, milleks on “vähem on rohkem”.

Mõistagi ei saa eelmainituga äärmuslikuks minna, nii et kaoks koha temperament ja hubasus, sest eesmärk on luua kodutunne. Viimase saavutamiseks piisab ka lihtsatest kaunistusesemetest. Säti kenasti diivanipadjad ja pleedid, aseta lauale värske lillebukett või kauss koos puuviljadega. Juhul kui leidub kodus mõni kena serviis, siis kata ka söögilaud. Korrasta raamaturiiulid, kohenda kardinaid ja too esile toataimed. Toataimed pole üksnes silmailmu, vaid aitavad ruumides ka õhku puhastada. Igal kodul on oma lõhn ja võõras inimene tajub seda teisiti ning tugevamalt kui sina ise. Vahetult enne kliendi saabumist tuuluta toad ja kui tunned, et sellest ei piisa, siis poodides on saadaval erinevaid isikupäraseid kodulõhnastajaid, mis loovad kodule signatuurlõhna ja mõjuvad niisamuti dekoratiivelementidena.

Kinnisvara tuleb pildistada päevavalguses, sealhulgas lülita sisse kõik valgustid, et luua õdus meeleolu. Nii ei jää pildid liiga hämarad. Lükka eest kardinad ja ava tubade uksed, ent jälgi, et pildid ei tuleks ülevalgustatud. Tänapäeva peegelkaamerad, nutitelefonid ja tarkvarad võimaldavad nii pildistamise ajal kui ka pärast pildistamist heledust ning kontrastsust sobivaks reguleerida. Olgugi et viimaste aastatega on tehnika ja selle võimalused paranenud, on soovitav kohe alguses teha head pildid, kui et neid hiljem töödelda. See hoiab sinu enda aega kokku ja aitab vältida piltide ületöötlemise ohtu.

Kompositsioon ja võttenurk on pildistamises väga oluline, kuid tihti märkamatuks jääv osa. Õige foto ülesehitus loob tervikliku ja pilku püüdva tulemuse, mida on meeldiv vaadata. Parim tulemus saadakse teatavasti siis, kui terviku osade paigutamisel on arvestatud kolmandike reeglit. Selle puhul jagatakse foto mõtteliste joonte abil kõikidest külgedest kolmeks nii, et saadakse kokku üheksa võrdset tükikest. Nende samade joonte ristumiskohad ongi huvipunktid ehk pildistatavate objektide asukohad.

Loodetavasti said endale häid näpunäiteid, kuidas kodu pildistamiseks ette valmistada ja kinnisvara pildistada. Kui sa ei soovi sellega ise tegeleda või sul pole selle jaoks aega, siis kinnisvara pildistamine on osa minu maaklerteenusest. Aitan sul asjad õigele kohale sättida ja teha parimad müügipildid!

Autor: Leila Nurk
Kinnisvaraekspert
tel. +372 502 3505
e-mail leila.nurk@ober-haus.ee

Ober-Haus uudiskiri